Saneczkarstwo – PŚ: Ewa Kuls-Kusyk w trzeciej dziesiątce

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 16.12.2018, 21:02

Ewa Kuls-Kusyk zajęła 26. miejsce w klasycznej rywalizacji pań, odbywającej się niedzielnego przedpołudnia czasu amerykańskiego na lodowej rynnie w Lake Placid. Występujący dziś jedynie w sprincie, Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, ukończyli konkurs na 11. pozycji i zajmują tą samą lokatę w klasyfikacji generalnej PŚ.

Najbardziej pracowity dzień na torze miały dziś jednak panie. To one najpierw rozpoczynały dzień rywalizacją pełnowymiarową, by potem kończyć go sprintem. W pierwszej z nich byliśmy świadkami nie lada sensacji. Zwyciężyła w niej bowiem, nie prezentująca ostatnio najwyższej formy Niemka Dajana Eitberger, wyprzedzając minimalnie faworytkę do zdobycia Kryształowej Kuli – Natalie Geisenberger. Po raz kolejny w pełni niemieckie podium uzupełniła Julia Taubitz.

Ta utytułowana, choć nie doświadczona Niemka zajęła również trzecią pozycję w rozgrywanej później próbie szybkościowej. Drugi sprint w sezonie wygrała wymieniona wyżej Geisenberger, a Niemki na podium rozdzieliła reprezentantka gospodarzy Summer Britcher. Zwyciężczyni przedpołudniowego konkursu była dopiero szósta.

W rywalizacji indywidualnej kobiet mieliśmy też jedną naszą reprezentantkę. Ewa Kuls-Kusyk zaprezentowała dwa wyrównane, lecz nie najszybsze przejazdy, co uplasowało ją ostatecznie na 26. pozycji i nie dało przepustki do popołudniowego startu w sprincie. Druga z naszych – Natalia Wojtuściszyn leczy kontuzję i może powrócić do rywalizacji na pierwszym Pucharze Świata w roku 2019.

Swój drugi występ tego weekendu mają za sobą Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Polacy po wczorajszym doskonałym występie w rywalizacji klasycznej, dziś spisali się nieco gorzej i ukończyli sprint na 11. pozycji, tracąc do niekwestionowanych zwycięzców zawodów Toniego Eggerta i Sachy Beneckena ponad 0,62 sekundy.

Sprint indywidualny mężczyzn zdominowali natomiast Rosjanie. Najlepszy był wczorajszy zwycięzca – Roman Repilov, który wyprzedził nieznacznie swojego rodaka Semena Pavlichenko. Na trzecim stopniu podium stanął nowy lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Johannes Ludwig.