Łyżwiarstwo szybkie - PŚ: dobry występ Czerwonki i Michalskiego

• Data publikacji: 16.12.2018, 17:30

Dziś trzeci i ostatni dzień pucharowej rywalizacji najlepszych łyżwiarzy w holenderskim Heerenveen. Na starcie 1000, 3000 oraz 5000 metrów nie zabrakło oczywiście biało-czerwonych.

Finał B - 1000 m kobiet

Jako pierwsza dziś pojawiła się Kaja Ziomek, która w czwartej parze jechała z Rosjanką Irina Kuznetsova. Jednak nie wiązaliśmy z jej startem zbyt wielkich nadziei, ponieważ był to drugi taki w tym sezonie. Ostatecznie Polka zajęła siedemnaste miejsce.

Finał B - 1000 m mężczyzn

Na tym dystansie oglądaliśmy trzech naszych reprezentantów - Damiana Żurka, Sebastiana Kłosińskiego i Zbigniewa Bródkę. Najlepiej z nich spisał się Kłosiński, który był dziewiąty. Natomiast Żurek o ok. 0,75 sekundy pobił swój rekord życiowy.

Finał B - 3000 m kobiet

W tym wyścigu wystartowały dwie Polki - Karolina Bosiek i Magdalena Czyszczoń. Dużo lepiej poszło tej pierwszej, która bardzo ładnie pojechała i zajęła ósme miejsce. Fenomenalnie zaprezentowała się Japonka Miho Takagi, która przejechała ten dystans cztery minuty.

Finał B - 5000 m mężczyzn

Jedynym polskim przedstawicielem był Adrian Wielgat. Początek i środek biegu wyglądały całkiem nieźle, ale w końcówce zdecydowanie zabrakło sił i skończyło się na dalekiej pozycji w trzeciej dziesiątce.

Finał A - 1000 m kobiet

W nim oglądaliśmy Natalię Czerwonkę, która w swojej parze rywalizowała z Leerdam. Polka pojechała naprawdę dobrze i zajęła jedenaste miejsce. Jak sama później przyznała jest zadowolona, choć technika jazdy trochę szwankowała. Ostatecznie udało jej się też wywalczyć kwalifikację na MŚ.

Finał A - 1000 m mężczyzn

Równie dobrze, jak koleżanka z kadry spisał się na tym dystansie Piotr Michalski, który zajął piętnaste miejsce. Reprezentant Polski powiedział, że jest zadowolony z tego wyniku, aczkolwiek kilka rzeczy jest do poprawienia. W najbliższym czasie będzie okazja by nad tym popracować i dobrze się przygotować do mistrzowskich imprez.