Piłka ręczna - ME: Holenderki trzecią drużyną Europy!

• Data publikacji: 16.12.2018, 15:28

W meczu o brązowy medal Mistrzostw Europy szczypiornistek zmierzyły się ze sobą reprezentacje Holandii i Rumunii. Zwycięstwo w tym pojedynku odniosły "Pomarańczowe", które  pokonały swoje rywalki 24-20.

Holenderki świetnie otworzyły mecz zdobywając cztery bramki przewagi (8-4). Rumunki nie mogły przeciwstawić się swoim rywalkom, a "Pomarańczowym" wychodziło niemalże wszytko. Stopniowo przewaga Holenderek wzrastała, aż w końcu po pierwszej połowie wyniosła siedem bramek (15-8).

Na początku drugiej połowy Holenderki spokojnie utrzymywały wypracowaną w pierwszej części meczu przewagę, jednak zdarzył im się długi przestój i Rumunki rzuciły sześć bramek z rzędu, przez co zmniejszyły stratę do trzech bramek (21-18). "Pomarańczowe" w porę się jednak pozbierały i ostatecznie wygrały 24-20