Snowboard - PŚ: Polacy bez sukcesów

• Data publikacji: 15.12.2018, 18:50

W Cortinie d'Ampezzo odbyły się drugie w sezonie zawody Pucharu Świata w snowboardowym slalomie gigancie równoległym. Najlepiej z naszych reprezentantów zaprezentowała się Weronika Biela, która była 14.

W kwalifikacjach Weronika Biela zajęła 14. miejsce. Druga z Polek, Aleksandra Król została zdyskwalifikowana. Maria Chyc zajęła 34. miejsce. Tym razem to Biela awansowała do czołowej "16". Rywalką Polki w 1/8 finału była Julie Zogg. Ze Szwajcarką w tej samej fazie zawodów rywalizowała Król podczas zmagań w Carezzie. W wyścigu 1/8 finału Weronika Biela popełniła poważne błędy już na samym początku trasy. Polka zdecydowanie przegrała z reprezentantką Szwajcarii. Nasza snowboardzistka została sklasyfikowana na 14. pozycji. Po pierwsze zwycięstwo w sezonie sięgnęła Ester Ledecka. Mistrzyni olimpijska powetowała sobie niepowodzenie w Carezzie, czym można nazwać drugie miejsce. W finale Czeszka wygrała z Julie Zogg. Zwyciężczyni z Carezzy, Nadya Ochner odpadła w 1/4 finału po porażce z Sabine Schoefmann. Austriaczka była dzisiaj trzecia.

DSQ Aleksandra Król

W kwalifikacjach odpadli Michał Nowaczyk i Oskar Kwiatkowski. Uplasowali się oni odpowiednio na 38. i 43. miejscu. Triumfował Roland Fischnaller. Cortina d'Ampezzo jest bardzo szczęśliwa dla doświadczonego Włocha. W ostatnich latach jest on zawsze w finale A nocnych zawodów w tym kurorcie. Dzisiaj, podobnie jak rok temu, sięgnął po zwycięstwo. W finale "Fisch" pokonał mistrza olimpijskiego Nevina Galmariniego. Trzeci był Benjamin Karl. Zwycięzca z inauguracji, Tim Mastnak odpadł już w 1/8 finału. Liderami Pucharu Świata są Ledecka i Karl.