Judo - Guangzhou Masters: Polki z porażkami w 1/8 finału

• Data publikacji: 15.12.2018, 13:30

Nie udał się start Agacie Perenc (-52 kg) oraz Agacie Ozdobie-Błach (-63 kg) w kończących sezon zawodach Guangzhou Masters. Obie nasze reprezentantki przegrały swoje inauguracyjne pojedynki.

Chińskie Guzngzhou zostało wybrane jako miejsce do rozegrania kończących tegoroczne zmagania judoków turnieju Masters, w którym prawo występu ma najlepsza "15" rankingu Światowej Federacji Judo + reprezentant gospodarzy. Z danego kraju w jednej kategorii wagowej może wystąpić dwójka zawodników. W przypadku relokacji miejsc prawo startu otrzymuje następna judoczka/judoka z rankingu.

Dzisiaj byliśmy świadkami występu dwóch Polek. W kategorii do 52 kg Agata Perenc uległa przez ippon brązowej medalistce tegorocznych MŚ Francuzce Amandine Buchard. Na tej samej fazie zmagań, tyle że w kategorii do 63 kg, swój udział w zawodach zakończyła Agata Ozdoba-Błach. Nasza reprezentantka przegrała przed czasem z wicemistrzynią świata Japonką Miku Tashirą.

Jutro na tatami zaprezentują się Beata Pacut (-78 kg) oraz Maciej Sarnacki (+100 kg).