Narciarstwo dowolne - PŚ: Kingsbury z drugim zwycięstwem

• Data publikacji: 15.12.2018, 12:56

Kanadyjczyk Mikael Kingsbury i Amerykanka Jaelin Kauf okazali się najlepsi w drugich w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w jeździe po muldach, które odbywają się w chińskim Thaiwoo.

Kauf po ubiegłotygodniowym 5. miejscu, dziś mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych w swoim finałowym występie uzyskała notę 83,08 pkt. Drugą pozycję zajęła Australijka Jakara Anthony z wynikiem 82,42 pkt, a na najniższym stopniu podium stanęła Francuzka Perrine Laffont (81,23 pkt).

Nie było żadnej niespodzianki w rywalizacji mężczyzn. Zwyciężył mistrz olimpijski z Pjongczangu Mikael Kingsbury. Kanadyjczyk uzyskał w finałowym przejeździe 90,31 pkt. Na drugiej pozycji zmagania ukończył Japończyk Ikuma Horishima z rezultatem 87,68 pkt. Trzeci był z notą 86,92 pkt Kazach Dmitriy Reikherd.