PŚ Pań: Althaus z kolejnym zwycięstwem, Kinga Rajda bez punktów

• Data publikacji: 15.12.2018, 12:32

Kinga Rajda zajęła 34. miejsce w rozgrywanych we Francuskim Premanon zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich pań. Zwyciężyła Niemka Katharina Althaus.

2,8 punktu - tyle zabrakło Kindze Rajdzie do awansu do finałowej serii i zdobycia pierwszych w sezonie punktów Pucharu Świata. Polka oddała skok na 76,5 metra i zajęła 34. miejsce w pierwszym konkursie na skoczni Les Tuffes w Premanon.

Zwyciężczynią konkursu po raz drugi w tym sezonie została Niemka Katharina Althaus, której zwycięstwo zapewniły skoki na 84,5 i 94,5 m. Drugie miejsce wywalczyła liderka po pierwszej serii Japonka Sara Takanashi (87,5 i 85 m). Trzecie miejsce na podium zajęła Słowenka Ema Klinec (84,5 i 88,5 m).

Wyniki

Katharina Althaus powiększyła swoją przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Nad drugą w tabeli Rosjanką Lidią Iakovlevą ma już 78 punktów przewagi.

Klasyfikacja generalna

Kolejna szansa na punkty dla Kingi Rajdy już jutro. O godzinie 11:00 rozpocznie się drugi konkurs Pucharu Świata w Premanon. O godzinie 9:45 odbędą się kwalifikacje w których oprócz Kingi Rajdy zobaczymy jeszcze Annę Twardosz i Kamilę Karpiel.