Kolarstwo torowe - PŚ: sprinterzy tuż za podium

• Data publikacji: 14.12.2018, 22:12

Polska drużyna sprinterów zajęła czwarte miejsce na zawodach Pucharu Świata w Londynie. Polacy w rywalizacji o brązowy medal przegrali z Niemcami. W wyścigach drużynowych na dochodzenie Polki zajęły 5. miejsce, a Polacy szóste.

Duże nadzieje wiązaliśmy ze startem drużyny sprinterów. W kwalifikacjach Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Krzysztof Maksel uzyskali czwarty wynik. W pierwszej rundzie Polacy zmierzyli się z zawodnikami z Trynidadu i Tobago. W polskiej drużynie doszło do zmiany. Rudyka zastąpił Rafał Sarnecki. Początkowo Polacy przegrywali z rywalami. Ostatecznie jednak pokonali ich o 6 setnych sekundy. Nasi sprinterzy awansowali do wyścigu o trzecie miejsce, w którym zmierzyli się z Niemcami. Niestety, Timo Bichler, Maximilian Levy i Joachim Eilers pokonali nasz zespół. Bielecki, Sarnecki i Maksel przegrali z Niemcami o 841 tysięcznych. Po triumf sięgnęli Holendrzy: Roy van der Berg, Harrie Lavreysen i Matthijs Buchli.

Urszula Łoś i Marlena Karwacka odpadły w kwalifikacjach sprintu drużynowego. Reprezentantki Polski uzyskały w kwalifikacjach wynik 33,737 i zajęły 10. miejsce. W finale Chinki (Junhong Liu/Tianshi Zhong) wygrały z Niemkami (Miriam Welte/Emma Hinze). Brązowy medal wywalczyły Holenderki.

Brytyjki zdominowały rywalizację w wyścigu drużynowym na dochodzenie. W finale Laura Kenny, Katie Archibald, Neah Evans i Eleanor Dickinson zdublowały Amerykanki po 2,5 kilometra wyścigu. Brązowy medal zdobyły Włoszki, które pewnie wygrały z zespołem Breeze Team. Polki wystartowały w składzie Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik, Nikol Płosaj i Łucja Pietrzak. W kwalifikacjach nasze zawodniczki były siódme. W pierwszej rundzie reprezentantki Polski uzyskały czas 4:25,299 i wygrały z Belgijkami. Czas nie pozwolił na awans do finałów. Ostatecznie Polki zajęły dobre, piąte miejsce.

Drużyna mężczyzn zajęła szóste miejsce. W kwalifikacjach Polacy uzyskali szósty czas. W pierwszej rundzie Szymon Krawczyk, Dawid Czubak, Adrian Kaiser i Bartosz Rudyk przegrali z reprezentantami Danii. Polski zespół pokonał 4 kilometry w czasie 4:01,355. W finale Huub Wattbike Test Team pokonał Belgów, a brązowy medal przypadł Brytyjczykom.