Piłka ręczna - ME: Norweżki "tylko" piąte

• Data publikacji: 14.12.2018, 17:39

Norweżki pokonały Szwedki 38-29 w meczu o piąte miejsce Mistrzostw Europy szczypiornistek. Dla brązowych medalistek Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro jest to jednak wynik poniżej oczekiwań.

Na początku meczu Norweżki zdobyły trzy bramki przewagi (4-1) i utrzymywały ten stan do wyniku (9-6). Szczypiornistki Trzech Koron zdołały wyrównać stan meczu (10-10), ale wtedy Norweżki popisały się serią siedmiu bramek strzelonych z rzędu i wyszły na bezpieczne prowadzenie (17-10). Ostatecznie na przerwę Norweżki miały osiem bramek przewagi nad Szwedkami (22-14).

Początek drugiej połowy był bardzo wyrównany. Obydwie drużyny grały "bramka za bramkę", ale obrończynie tytułu ponownie zyskiwały jeszcze większą przewagę, która w pewnym momencie wyniosła nawet jedenaście bramek (35-24). Szwedki odrobiły tylko minimalną liczbę strat i z parkietu schodziły z dziewięciobramkową stratą.