Narciarstwo alpejskie – PŚ: 7. triumf Svindala na Saslongu

• Data publikacji: 14.12.2018, 14:10

Trasa Saslong w Val Gardenie zdecydowanie należy do ulubionych Aksela Lunda Svindala. Norweg dziś po raz 5. wygrał tam w supergigancie i po raz 7. ogółem. W zawodach wystartował Paweł Babicki. Reprezentant Polski zajął odległe miejsce.

Aksel Lund Svindal objął pierwszą pozycję po świetnym przejeździe w czasie 1:28,65. Pozwoliło mu to na wyprzedzenie o zaledwie 0,05 sek. prowadzącego długo Włocha Christofa Innerhofera. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny Norweg. Wicemistrz świata Kjetill Jansrud stracił do swojego rodaka 0,27 sek.

Jako ostatni, z 70. numerem startowym na trasę wyruszył Paweł Babicki. Polak stracił do Svindala 5,76 sek. co dało mu zaledwie 60. miejsce. Przedostatnie w gronie tych, którzy ukończyli zawody. Słabiej zaprezentował się tylko Ukrainiec Iwan Kowbasniuk.