Narciarstwo alpejskie – PE: zwycięstwo Gąsienicy-Daniel!

• Data publikacji: 13.12.2018, 15:24

Forma Maryny Gąsienicy-Daniel zwyżkuje! Polka niedawno zajęła 2. miejsce w zawodach Pucharu Europy w Funesdalen, w miniony weekend zdobyła pierwsze w tym sezonie punkty Pucharu Świata, a dziś po raz pierwszy w karierze zwyciężyła w zawodach drugiej rangi!

We włoskim Andalo Paganella odbył się dziś slalom gigant kobiet. Maryna Gąsienica-Daniel prowadziła już po pierwszym przejeździe, który pokonała w czasie 1:09,64. Ukończenie drugiego przejazdu w ciągu 1:07,59 pozwoliło naszej najlepszej alpejce utrzymać 0,44 sek. przewagi nad drugą Clarą Direz z Francji. Na najniższym stopniu podium, ze stratą 1,14 sek., stanęła Szwedka Magdalena Fjaellstroem. Sukces Polki jest tym większy, iż została teraz liderką klasyfikacji slalomu giganta w Pucharze Europy.