Mateusz Luty tym razem siódmy

• Data publikacji: 13.12.2018, 14:50

Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski zajęli siódme miejsce w kolejnych zawodach Pucharu Europy bobslejowych dwójek, rozgrywanych w niemieckim Koenigssee.

Wczoraj polska osada zajęła 9. miejsce, dziś poprawiła się o dwie lokaty. Nasza dwójka w obu przejazdach uzyskała ten sam czas (50.69), w obu był to siódmy rezultat, takie też miejsce przypadło Polakom w klasyfikacji końcowej.

Po raz drugi w Koenigssee wygrał Kanadyjczyk Justin Kripps, tym razem jadący z Benjaminem Coackwellem. Dwie kolejne lokaty dla Niemców - Dannisa Pihale (strata 0.28 sek) i Richarda Oelsnera (0.40 sek). Wystartowało 36 dwójek. Kompletne wyniki TUTAJ

Polska Kadra Narodowa podczas Pucharu Europy w Königssee zaplanowany ma jeszcze występ w czwórkach. Mateusz Luty wraz z Arnoldem Zdebiakiem, Łukaszem Miedzikiem i Pawłem Sarneckim pojawią się na starcie w najbliższą sobotę 15 grudnia o godzinie 9:00.