Snowboard - PŚ: Król kończy na 1/8 finału

• Data publikacji: 13.12.2018, 13:40

Za nami inauguracyjne zawody Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym, które odbyły się we włoskiej Carezzie. Dobry występ zaliczyła Aleksandra Król, która awansowała do najlepszej "16" zmagań.

W kwalifikacjach do dzisiejszych zawodów wystartowała piątka biało - czerwonych. Sito eliminacji udało przejść się jedynie Aleksandrze Król, która zajęła w nich 9. miejsce. Los skojarzył ją w 1/8 finału ze Szwajcarką Julie Zogg. Helwetka w kwalifikacjach zajęła lokatę wyżej. Z rywalizacji odpadli na tym etapie Aleksandra Michalik (39. pozycja), Weronika Biela (nie ukończyła), Oskar Kwiatkowski (48. pozycja) oraz Michał Nowaczyk (nie ukończył).

Od etapu 1/8 finału o zwycięstwie decydował tylko jeden przejazd. Lepiej wyścig rozpoczęła Zogg, ale na płaskim odcinku Król doścignęła Szwajcarkę i obie zawodniczki jechały równo. Na mecie okazało się, że minimalnie szybsza była Helwetka, która pokonała naszą reprezentantkę o zaledwie 0,09 sekundy.

W finałowej rywalizacji kobiet doszło do niespodzianki, bowiem Czeszka Ester Ledecka zajęła "dopiero" 2. miejsce. Zwyciężyła Włoszka Nadya Ochner. W finale o pierwsze miejsce w gronie mężczyzn lepszy okazał się Słoweniec Tim Mastnak, który pokonał Austriaka Benjamina Karla.