Piłka ręczna - ME: pogrom Norweżek

• Data publikacji: 11.12.2018, 23:02

W przedostatnich spotkaniach drugiej rundy rozgrywanych mistrzostw Europy we Francji, Norwegia rozgromiła Holandię 29:16, a Rumunia wyrwała zwycięstwo Hiszpanii, wygrywając 27:25.

Rumunki by pozostać w walce o półfinał nie mogły stracić punktów w dzisiejszym spotkaniu. Choć wydawało się, że nie będzie to trudne zadanie, zważając na fakt, że Hiszpanki nie liczyły się w grze o awans do dalszej rundy, to nadzieje te były płonne. Początek pojedynku to fenomenalny pokaz umiejętności podopiecznych Jorge Duenasa. Widać było, że chcą pokazać się z jak najlepszej strony i to właśnie uczyniły. Rumunki zagrały bardzo nerwowo w ataku, co przełożyło się na wynik. Dopiero pod koniec pierwszej połowy odblokowały się w tym elemencie. Po przerwie zespół ten poszedł za ciosem i po kilkunastu minutach drugiej części na tablicy widniał remis. Po kilku akcjach już prowadziły, jednak o losie spotkania zadecydowała końcówka, w której to ta drużyna zachowała więcej zimnej krwi i zwyciężyła 27:25.

Drugie spotkanie miało być prawdziwym szlagierem, pełnym emocji i dobrej gry z obu stron. Jednak okazało się, że tylko Norwegia sprostała temu zadaniu. Od początku zagrała bardzo uważnie i cierpliwie w obronie, nie pozwalając Holenderkom na łatwe zdobywanie bramek. To doprowadziło do zbudowania wysokiej przewagi już na początku spotkania (8:2) i ustawiło przebieg całego meczu. Pomarańczowe starały się odrabiać straty, jednak nawet po otrzymaniu dwuminutowej kary drużyna ze Skandynawii potrafiła przejąć piłkę i skutecznie zakończyć szybkie kontry. To, oraz precyzja w ataku sprawiły, że Norweżki wygrały 29:16.

Dopiero w ostatniej kolejce spotkań rozstrzygnie się, które zespoły zagrają w półfinałach.