Hokej na trawie - MŚ: kraje Beneluksu w ćwierćfinałach

• Data publikacji: 11.12.2018, 16:30

Za nami drugi dzień baraży na mistrzostwach świata laskarzy w Bhubaneswar. Stawkę ćwierćfinalistów turnieju uzupełniły reprezentacje Belgii i Holandii.

Czerwone Lwy zmierzyły się w barażu z Pakistańczykami. Wynik meczu otworzył w 10. minucie Alexander Hendrickx, wykorzystując krótki róg. W 13. minucie prowadzenie podwyższył Thomas Briels, w 27. Cédric Charlier, a w 35. Sébastien Dockier. Ostatni gol padł w 53. minucie z rzutu karnego, którego egzekutorem był Tom Boon. Belgowie w hitowym ćwierćfinale zmierzą się z Niemcami.

Holendrzy we wtorek grali z Kanadyjczykami. Pierwszy gol, autorstwa Larsa Balka, padł w 16. minucie, a cztery minuty później trafienie zanotował Robert Kemperman. W 40. minucie piłkę do bramki skierował Thijs van Dam, a już minutę później na listę strzelców wpisał się Thierry Brinkman. Wynik meczu na 5:0 ustalił w 58. minucie van Dam. Ćwierćfinałowym rywalem Oranje będą gospodarze turnieju, Hindusi.

Belgia-Pakistan 5:0
Holandia-Kanada 5:0