Łyżwiarstwo figurowe – GP: pierwsze złoto dla Amerykanów

• Data publikacji: 10.12.2018, 15:58

Madison Hubbell i Zachary Donohue zdobyli swoje pierwsze złoto finału zawodów z cyklu Grand Prix. Amerykanie już po tańcu rytmicznym byli liderami do złota. Srebrny medal wywalczyła rosyjska para taneczna Victoria Sinitsina i Nikita Katsalapov. Na trzecim stopniu podium znaleźli się Włosi Charlene Guignard i Marco Fabbri.

Finałową rywalizację wśród par tanecznych wygrali Amerykanie Madison Hubbel i Zachary Donohue, którzy po tańcu rytmicznym obejmowali prowadzenie nad rywalami. Program dowolny zaprezentowali do utworu „Romeo i Julia”, w którym zachwycili niezwykle widowiskowymi podnoszeniami oraz sekwencją twizzli, których trudność sędziowie ocenili na czwarty poziom trudności. Amerykanie programem dowolnym ustanowili nowy rekord sezonu, tym samym po raz zwyciężyli w finale zawodów z cyklu Grand Prix. „Biorąc pod uwagę udział w zawodach Grand Prix, Zachary i ja postawiliśmy sobie za cel, że damy z siebie 100% zarówno podczas tańca rytmicznego jak i programu dowolnego” – powiedziała Madison Hubbel.

Rosjanie Victoria Sinitsin i Nikita Katsalapov swoim programem dowolnym do utworu „Air” poprawili swoją pozycję po tańcu rytmicznym. Wskoczyli na drugie miejsce zdobywając srebrny medal. Zarówno sekwencja twizzli jak i podnoszenia zostały docenione przez sędziów w postaci dodatkowych punktów dodanych do wartości bazowej elementów. Na ostatnim stopniu podium stanęła włoska para taneczna Charlene Guignard i Marco Fabbri, którzy programem dowolnym do muzyki z filmu „La La Land” ustanowili nowy rekord sezonu zdobywając w łącznej ocenie 198.65 pkt.

Finał zawodów Grand Prix odbył się w dniach 6-9 grudnia w kanadyjskim mieście Vancouver. Następne zmagania w łyżwiarstwie figurowym już za nieco ponad miesiąc. Soliści, solistki, pary sportowe oraz taneczne zawalczą o medale Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 21-27 stycznia w Mińsku.