Piłka ręczna - ME: Holandia pokonała rewelację turnieju

• Data publikacji: 09.12.2018, 22:41

Holenderki pokonały rewelację tych mistrzostw, a więc Rumunki 29:24 w drugiej fazie turnieju. Bardzo ciekawe widowisko zaprezentowały zawodniczki z Węgier i Niemiec, gdzie o zwycięstwie zadecydowała bramka 20-letniej zawodniczki Noemi Hafry w ostatnich sekundach spotkania.

Szwecja - Francja 21:21

Mecz lepiej rozpoczęła drużyna ze Skandynawii. Już na początku uzyskała trzybramkową przewagę. Jednak Francuzki szybko się otrząsnęły i wzięły sprawy w swoje ręce, a szczególną rolę odegrała Orlane Kanor. Za każdym razem, kiedy Trójkolorowe zbliżały się do swoich przeciwniczek, te podrywały się do walki i nie pozwoliły na stratę prowadzenia, dzięki czemu zakończyły spotkanie wynikiem remisowym. W ostatniej akcji spotkania swoją szansę na zwycięska bramkę miała Siraba Dembele, jednak spudłowała.

Węgry - Niemcy 26:25

Madziarki od początku pojedynku prowadziły. Świetnie radziły sobie z atakami Niemek, które dopiero w ostatnim kwadransie zdołały doprowadzić do remisu i osiągnąć przewagę, dzięki m.in. Alicii Stolle. Na półtorej minuty przed końcową syreną nasze zachodnie sąsiadki prowadziły 25:24, jednak wtedy Węgierki zagrały jak natchnione i udało im się zdobyć dwa cenne trafienia, które pozwoliły na wygranie spotkania i zrównanie się z ich przeciwniczkami w grupie.

Serbia – Rosja 25:29

Początkowo Serbki grały bardzo dobry mecz. Toczyły wyrównaną walkę z Rosjankami. Ten stan zakończył się pod koniec pierwszej części spotkania, kiedy to nie potrafiły przez kilka minut zdobyć choćby jednej bramki. W tym momencie Sborna odskoczyła i przez resztę pojedynku kontrolowała to, co działo się na boisku.

Holandia – Rumunia 29:24

Bohaterką tego spotkania została bramkarka Holenderek - Tess Wester. Zawodniczka ta na początku drugiej połowy zaliczyła serię skutecznych parad, które pozwoliły jej koleżankom z drużyny zbudować sporą przewagę nad przeciwniczkami (11:10 - 21:13). To zadecydowało o kolejnym zwycięstwie Holandii i pierwszej przegranej na tym turnieju Rumunek.