Hokej na trawie - MŚ: Niemcy w ćwierćfinale

• Data publikacji: 09.12.2018, 18:12

Dobiegła końca faza grupowa mistrzostw świata laskarzy w Bhubaneswar. Awans do ćwierćfinału przypieczętowali w niedzielę Niemcy.

Już w drugiej minucie meczu z Malezyjczykami prowadzenie naszym zachodnim sąsiadom dał strzałem z krótkiego rogu Timm Herzbruch, a w 14. minucie podwyższył je Christopher Rühr. W 18. minucie gola na 3:0 strzelił Marco Miltkau, jednak jeszcze w drugiej kwarcie rywale złapali kontakt po bramkach Razie Rahima i Nabila Noora z krótkich rogów. W 39. minucie drugie trafienie w meczu zanotował Miltkau, a w 42. minucie na listę strzelców ponownie po krótkim rogu wpisał się Rahim. Wynik meczu na 5:3 ustalił w 59. minucie Herzbruch.

W kończącym zmagania grupowe meczu Holendrzy grali z Pakistańczykami. W 7. minucie Thierry Brinkman otworzył wynik meczu, jednak już dwie minuty później Umar Bhutta strzałem z krótkiego rogu doprowadził do wyrównania. W 27. minucie Valentin Verga przywrócił prowadzenie Pomarańczowym, w w dalszej części meczu podwyższali je Bob de Voogd oraz z krótkich rogów Jorrit Croon i Mink van der Weerden.

Z kompletem punktów do ćwierćfinałów bezpośrednio awansują Niemcy. Holendrzy w barażu zagrają z Kanadyjczykami, natomiast Pakistańczycy z Belgami.

Malezja-Niemcy 3:5
Holandia-Pakistan 5:1