Bobsleje - PŚ: Luty i Tylkowski ponownie 11

• Data publikacji: 09.12.2018, 14:50

Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski zajęli 11. miejsce w zawodach Pucharu Świata bobslejowych dwójek w łotewskiej Siguldzie.

Dzisiejsze ściganie można nazwać "powtórką z rozrywki". Podobnie jak wczoraj, tak i dziś polska dwójka zajęła 11. miejsce na łotewskim torze i analogicznie jak wczoraj triumf świętował Niemiec Francesco Friedrich, tyle że z innym załogantem.

Polacy uzyskali w obu ślizgach 11. wyniki (45.55 i 45.63 sek). W klasyfikacji łącznej dało to też 11. miejsce, a strata do Friedricha wyniosła tylko 0.76 sek. Podobnie jak wczoraj drugie miejsce zajęła osada gospodarzy imprezy, Oskars Kibermanis i Matiss Miknis. Zamiana nastąpiła dopiero na najniższym stopniu podium, na które wskoczyli Christoph Hafer i Tobias Schneider z Niemiec. Nieco gorzej pojechali dziś Czesi Dominik Dvorak i Jakub Nosek, którzy zajęli 6. miejsce.