Czesi planowo gromią Litwę

• Data publikacji: 09.12.2018, 13:15

W przedostatnim meczu turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Europy Drużyn Mieszanych w badmintonie, rozgrywanego w Sobótce Czechy pokonały bez straty seta Litwę.

To jest dobra wiadomość dla polskiej reprezentacji. Teraz już wiadomo, że zgodnie z regulaminem Polakom w wieczornym meczu do wygranej w turnieju i awansu na zaplanowane na luty w Kopenhadze mistrzostwa wystarczy wygrana w dwóch grach. Nawet jeśli Hiszpanie wygrają, to trzy zespoły będą miały po dwa punkty - Czesi. Hiszpanie i Polacy. Wtedy decyduje o kolejności większa liczba wygranych gier. Aktualnie Polacy mają 9, Czesi 9, Hiszpanie 7. Nasi sąsiedzi dorobku już nie powiększą, przy wyniku 2:3 i w przypadku każdej wygranej awans mają nasi zawodnicy, przy wyniku 4:1 dla naszych gości decydować będą "małe punkty", jeśli Polacy nie zdobędą dziś choćby punktu do Danii wybiorą się Hiszpanie.

O samym meczu Litwa - Czechy nie da się wiele napisać. Dominacja naszych południowych sąsiadów była bezdyskusyjna, Litwini zdołali w całym meczu ugrać jednego seta. Mecz trwał niespełna dwie godziny. Kompletne wyniki znajdziecie TUTAJ