Skeleton: rosyjska dominacja w Siguldzie

• Data publikacji: 09.12.2018, 12:35

Rosjanin Nikita Tregubov i jego rodaczka Elena Nikitina wygrali inauguracyjne zawody Pucharu Świata w skeletonie, które zostały rozegrane na torze w łotewskiej Siguldzie.

Pierwsi na torze pojawili się panowie, którzy swoje zawody rozegrali już w sobotę. Najszybszy w Siguldzie był Nikita Tregubov, który dwukrotnie uzyskał najlepszy czas zjazdu. Rosjanin o 0,37 s wyprzedził faworyta gospodarzy i legendę tej dyscypliny - Martinsa Dukursa. Rzutem na taśmę na podium wskoczył mistrz olimpijski z Pjongczangu Koreańczyk Yun Sungbin, który uzyskał czas o zaledwie 0,02 s lepszy niż czwarty Rosjanin Alexander Trietriakov.

Wyniki mężczyzn

W niedzielny poranek o pierwsze punkty w nowym sezonie walczyły skeletonistki. Najwięcej z nich zgarnęła Rosjanka Elena Nikitina, która w pięknym stylu zwyciężyła w Siguldzie. Reprezentantka Sbornej była o 0,3 s szybsza niż sklasyfikowana na drugim miejscu Elisabeth Maier. Kanadyjka w drugim ślizgu osiągnęła najlepszy czas i zepchnęła na trzecie miejsce wiceliderkę po pierwszej serii - Niemkę Tinę Hermann.

Wyniki kobiet

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się już w piątek 14 grudnia na torze w niemieckim Winterbergu.