Hokej na trawie - MŚ: gospodarze w ćwierćfinale

• Data publikacji: 08.12.2018, 18:16

Po pięciu dniach przerwy na boisko w Bhubansewar wróciły drużyny z grupy C mistrzostw świata laskarzy. Awans do ćwierćfinału turnieju zapewnili sobie gospodarze.

Hindusi w meczu kończącym zmagania w grupie C grali z Kanadyjczykami. W 12. minucie Harmanpreet Singh strzałem z krótkiego rogu otworzył wynik meczu. Do remisu doprowadził w 39. minucie Floris van Son, w ostatniej kwarcie jednak aż czterokrotnie do bramki trafiali Azjaci - dwukrtie Lalit Upadhyay, a po razie Chinglensana Kangujam i Amit Rohidas.

Wcześniej na boisku zameldowały się reprezentacje Belgii i RPA. Nicholas Spooner już w pierwszej minucie dał prowadzenie Afrykanom, ale od tej pory do bramki trafiali już wyłącznie Czerwone Lwy. Jeszcze w pierwszej kwarcie Alexander Hendrickx wykorzystał krótki róg, co powtórzył w 22. minucie. Wcześniej jeszcze gola strzelił Simon Gougnard, a w 30. minucie bramkę na 4:1 zdobył Loick Luypaert. Wynik meczu ustalił w 48. minucie Cedric Charlier.

Z siedmioma punktami zmagania grupowe ukończyli Hindusi i Belgowie, jednak dzięki lepszemu bilansowi bramek to gospodarze są już pewni gry w ćwierćfinale. Oprócz Belgów do barażu awansowała też reprezentacja RPA.

Belgia-RPA 5:1
Kanada-Indie 1:5