Luty i Tylkowski na 11. miejscu na inaugurację PŚ w bobslejach

• Data publikacji: 08.12.2018, 16:08

Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski zajęli bardzo dobre 11. miejsce w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w bobslejowych dwójkach.

Puchar Świata na otwarcie zagościł na Łotwie, na doskonale znanym Polakom torze w Siguldzie. Mateusz Luty i Krzysztof Tylkowski trenują tu regularnie, na tym torze niedawno zostali mistrzami Polski. W pierwszym ślizgu uzyskali 10. czas (50.47) tracąc do niemieckiej osady Francesco Friedrich/Alexander Schueller 61 setnych sekundy. Jeszcze lepiej pojechali Polacy w drugim przejeździe, uzyskując ósmy wynik (50.65). Mimo tego w ostatecznej klasyfikacji dwóch ślizgów nasza osada uplasowała się na 11. miejscu, co i tak jest świetnym otwarciem sezonu.

Friedrich i Schueller byli najszybsi i w drugim ślizgu, notując inauguracyjne zwycięstwo w tym sezonie. Na drugim miejscu zawody ukończyli Łotysze Oskars Kibermanis i Matiss Miknis. Podium uzupełniła osada austriacka Banjamin Maier/Markus Sammer. Niespodzianką jest świetna postawa Dominika Dvoraka i Jakuba Noska. Czesi do podium stracili 0.24 sek i wyprzedzili między innymi dwie osady niemiecki (piloci Nico Walther i Christoph Hafer). Startowało osiemnaście dwójek. Jutro w Siguldzie drugi start dwójek.