Biathlon - PŚ: Makarainen najlepsza w sprincie, dobry występ Hojnisz

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 08.12.2018, 15:35

Monika Hojnisz, zajmując drugie miejsce w biegu długim. rozbudziła nasze apetyty. Dziś w sprincie finiszowała na 11. pozycji i utrzymała drugie miejsce w Pucharze Świata. Dzisiejszy bieg zakończył się triumfem Finki Kaisy Makarainen przed Włoszką Dorotheą Wierer i Francuzką Justine Braisaz.

Główne faworytki do zwycięstwa w dzisiejszym biegu sprinterskim umiejscowione były w pierwszej części listy startowej. Walkę o zwycięstwo stoczyły między sobą Finka Kaisa Makarainen i Włoszka Dorothea Wierer. Obie były dziś bezbłędne. Finka najlepiej radziła sobie na trasie biegu, gdzie zyskiwała przewagę nad Włoszką. Wierer natomiast kapitalnie, szybko strzelała i po obu strzelaniach to ona miała najlepsze rezultaty. Na ostatniej rundzie Makarainen, czego należało się spodziewać, dołożyła pozostałym rywalkom i z czasem 20:08.1 wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do samego końca. Druga Wierer straciła do niej prawie 15 sekund. Na pocieszenie Włoszka została liderką Pucharu Świata. Podium uzupełniła Francuzka Justine Braisaz, która również strąciła wszystkie tarcze i straciła 42.1 do Makarainen.

Na start Polek musieliśmy nieco poczekać. Jako pierwsza z 58 numerem ruszała Kinga Zbylut. Przy pierwszej wizycie na strzelnicy była bezbłędna, ale na drugiej przydarzyło się jej jedno pudło. Ostatecznie zajęła 42.  miejsce. Kolejny bardzo dobry występ zaliczyła Monika Hojnisz. Polka w strzelaniu była bezbłędna, ale trochę gorzej pobiegła i została sklasyfikowana na 11. miejscu ze stratą 1:02.3. Jest to dobra pozycja wyjściowa przed jutrzejszym biegiem na dochodzenie. Polka utrzymała również pozycje wice liderki w całym cyklu.

Słabszy występ zanotowały dwie pozostałe nasze reprezentantki. Kamila Żuk z trzema pudłami skończyła rywalizację na 63. pozycji. Karolina Pitoń miała jedno pudło więcej i zajęła 83. miejsce. Obie nie wywalczyły awansu do biegu pościgowego.