Biegi narciarskie – PŚ: Johaug niepokonana na dystansach

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 08.12.2018, 10:45

Therese Johaug wygrała bieg na 15 km stylem dowolnym w Beitostoelen. Norweżka pozostaje niepokonana na dystansach i umacnia się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polki nie startowały.

Nie było niespodzianki podczas zmagań kobiet na dystansie 15 km łyżwą w norweskim Beitostoelen. Faworytka gospodarzy – Therese Johaug – od początku narzuciła tempo nieosiągalne dla rywalek i pewnie wygrała czwarty pucharowy bieg w sezonie. Johaug na wszystkich punktach pomiarowych notowała najlepsze czasy i z każdym kilometrem powiększała przewagę nad resztą stawki. Finiszowała z czasem 37:33.9, lepszym o ponad minutę od innych zawodniczek, i umocniła się na prowadzeniu w Pucharze Świata.

Za plecami Johaug toczyła się zacięta rywalizacja o dwa pozostałe miejsca na podium. Świetną dyspozycję po raz kolejny potwierdziły reprezentantki Szwecji: Ebba Andersson i Charlotte Kalla. 21-letnia Andersson przez większość dystansu plasowała się na drugiej pozycji, jednak osłabła w samej końcówce. Ten fakt wykorzystały Charlotte Kalla i Ingvild Flugstad Oestberg, które na finiszu wyprzedziły Andersson i stanęły na podium. Na 5 pozycji bieg ukończyła wracająca do rywalizacji w Pucharze Świata Rosjanka Anastazja Siedowa, a w dziesiątce zmieściły się także Krista Parmakoski, Natalia Niepriajewa, Jessica Diggins, Ragnhild Haga i Riitta-Liisa Roponen. Polki w Beitostoelen nie startowały, w pucharowywch zmaganiach mamy je zobaczyć za tydzień w Davos.