Piłka ręczna - ME: sensacyjne Niemki i pewne Norweżki

• Data publikacji: 07.12.2018, 22:35

Za nami kolejny dzień Mistrzostw Europy szczypiornistek! Dzisiaj rozegrane zostały dwa spotkania. Jedno skończyło się dużą niespodzianką, natomiast drugie to pewne zwycięstwo faworytek.

Niemcy - Hiszpania 29-23

Niemki od początku spotkania narzuciły rywalkom swój styl gry i od początku wyszły na bezpieczne prowadzenie (4-1). Hiszpanki próbowały wyrównać stan meczu, ale nasze zachodnie sąsiadki pozwoliły im na zmniejszenie strat do dwóch bramek (8-6), ale od tego momentu Niemki ponownie grały bezbłędnie i dzięki temu zwiększyły swoje prowadzenie do siedmiu bramek przewagi (13-6), a ostatecznie na przerwę schodziły z ośmioma bramkami przewagi (17-9). W drugiej połowie niewiele się zmieniło. Hiszpanki zdołały zmniejszyć straty tylko do pięciu bramek (25-20) i Niemki pewnie utrzymały przewagę do końca spotkania wygrywając 29-23.

Norwegia - Węgry 38-25

Norweżki po dwóch porażkach w pierwszej fazie rozgrywek, dziś pewnie pokonały Węgierki. Skandynawki od samego początku dyktowały grę przeciwniczkom obejmując prowadzenie (5-1). Madziarki nie potrafiły znaleźć żadnego sposobu na grę Norweżek i skutkowało to przegraną pierwszą połową różnicą siedmiu bramek (19-12). W drugiej części meczu Norweżki utrzymywały wysoką skuteczność i skrupulatnie powiększały swoją przewagę nad Węgierkami. W pewnym momencie wzrosła ona nawet do czternastu bramek (33-19), ale w końcowym rozrachunku Skandynawki rzuciły o trzynaście bramek (38-25).