Narciarstwo dowolne - PŚ: Laffont i Kingsbury najlepsi na muldach

• Data publikacji: 07.12.2018, 17:27

W fińskiej Ruce odbyły się dziś inauguracyjne zawody Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym w jeździe po muldach. Zwyciężyli reprezentanci Francji - Perrine Laffont i Kanady - Michael Kingsbury.

Francuzka Perrine Laffont okazała się najlepsza podczas zawodów PŚ w Ruce. Za swój finałowy przejazd uzyskała notę w wysokości 82,26 pkt. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Kazachstanu Yulia Galysheva - 81,48 pkt., zaś trzecie Tess Johnson ze Stanów Zjednoczonych - 75,85 pkt.

Wśród panów zwyciężył nie kto inny jak Kanadyjczyk Michael Kingsbury, który za swój start w ścisłym finale otrzymał 88,14 pkt. Podium uzupełnili narciarze z Francji oraz Szwecji. Drugi był Benjamin Cavet - 86,45 pkt., natomiast na najniższym stopniu stanął Walter Wallberg - 82,38 pkt.