Hokej na trawie - MŚ: Chińczycy rozgromieni

• Data publikacji: 07.12.2018, 16:00

Dobiegły końca zmagania grupy B na mistrzostwach świata laskarzy w Bhubaneswar. Australijczycy potwierdzili wysoką formę, wygrywając wysoko z Chińczykami.

Kookaburras strzelili Azjatom aż jedenaście bramek, sami nie tracąc żadnej. Trzy gole strzelił Blake Govers, dwa Tim Brand, a po jednym Aran Zalewski, Tom Craig, Jeremy Hayward, Jake Whetton, Dylan Wotherspoon i Flynn Ogilvie.

W ostatnim meczu grupy B Irlandczycy zmierzyli się z Anglikami. Wynik meczu otworzył w 15. minucie David Condon. Dopiero w 35. minucie Chris Cargo wyrównał stan spotkania. Już dwie minuty później Liam Ansell przywrócił prowadzenie Anglikom, ale chwilę później Shane O'Donoghue zamienił krótki róg na bramkę wyrównującą. W 38. minucie Brytyjczycy prowadzili 3:2 po golu Jamesa Galla. Triumf Anglików przypieczętował w ostatniej minucie spotkania Mark Gleghorne strzałem z krótkiego rogu.

Australijczycy z kompletem zwycięstw awansowali do ćwierćfinału. W barażach Anglicy zagrają z Nowozelandczykami, a Chińczycy z Francuzami. Z turniejem pożegnali się irlandczycy.

Australia-Chiny 11:0
Irlandia-Anglia 2:4