Piłka ręczna - ME: Francja i Czarnogóra lepsze od skandynawskich rywalek

• Data publikacji: 06.12.2018, 22:45

W Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej kobiet rozpoczęła się dziś druga faza grupowa. Na jej początek gospodynie Francuzki pokonały Dunki, zaś Szwedki uległy Czarnogórkom.

Grupa 1

Dania 23:29 Francja (11:17)

Początek meczu był lepszy w wykonaniu zespołu ze Skandynawii, który rzucił dwie szybkie bramki. Jednak od stanu 4:4, "Trójkolorowe" stopniowo zaczęły odjeżdżać z wynikiem. Najpierw na trzy gole, a z biegiem minut na cztery, pięć aby na sześciu-bramkowej przewadze zakończyć pierwszą część meczu. Po zmianie stron, ta przewaga jeszcze wzrastała, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Francuzek 29:23. Najskuteczniejszą zawodniczką była Estelle Nze Minko (7 bramek). Natomiast w szeregach Danii prym wiodła Fie Woller (5 bramek).

Szwecja 28:30 Czarnogóra (14:18)

Zdecydowanie bardziej zacięte było starcie Szwecji z Czarnogórą. Choć nic na to nie wskazywało, bo po pierwszej połowie, to zespół z Bałkanów prowadził czterema bramkami. Od stanu 6:8, Czarnogórki zaczęły jednak swoim rywalkom powoli uciekać i po pierwszych 30 minutach prowadziły 18:14. W drugiej połowie ich przewaga wzrosła nawet do siedmiu goli (21:28), ale potem Szwedki zabrały się do stopniowego odrabiania strat. Ostatecznie skończyło się na skromnym dwubramkowym zwycięstwie, zaś zawodniczkom "Trzech Koron" zabrakło już czasu na odwrócenie losów meczu. Najwięcej bramek dla drużyny Montenegro zdobyła Jovanka Radicević (8 bramek), zaś dla Szwecji Isabell Gullden (7 bramek)