Hokej na trawie - MŚ: sensacyjna wygrana Francuzów

• Data publikacji: 06.12.2018, 17:00

Dużą niespodzianką zakończyły się zmagania grupy A na mistrzostwach świata laskarzy w Bhubaneswar. Argentyńczycy przegrali bowiem z Francuzami 3:5.

Pierwszy gol dla Trójkolorowych padł w 18. minucie, kiedy to piłkę do bramki skierował Hugo Genestet. W 23. minucie Victor Charlet wykorzystał krótki róg, podwyższając prowadzenie swojego zespołu, a w 26. minucie gola na 3:0 strzelił Aristide Coisne. W 28. minucie Lucas Martinez zanotował pierwsze trafienie dla Los Leones, ale jeszcze przed przerwą Gaspar Baumgarten wpisał się na listę strzelców. W 44. i 48. minucie gry Gonzalo Peillat dwukrotnie zamienił krótki róg na bramkę, jednocześnie stając się liderrem klasyfikacji strzelców, ale ostatnie słowo należało do Francuzów - w 54. minucie wynik meczu na 5:3 ustalił Francois Goyet.

W rozegranym wcześniej meczu Hiszpanie zmierzyli się z Nowozelandczykami. Zdecydowanie lepiej spotkanie rozpoczął zespół z Półwyspu Iberyjskiego - w dziewiątej minucie gola strzelił Albert Beltran, a w 27. prowadzenie podwyższył Alvaro Iglesias. Black Sticks zdołali jednak uratować remis dzięki bramkom w ostatniej kwarcie spotkania - w 50. minucie piłkę do bramki skierował Hayden Phillips, a w 56. Kane Russell wykorzystał krótki róg.

Taki układ wyników spowodował, że pomimo sensacyjnej porażki Argentyńczycy zagrają w ćwierćfinale, a do rundy barażowej trafią Francuzi i Nowozelandczycy.

Hiszpania-Nowa Zelandia 2:2
Argentyna-Francja 3:5