Biathlon - PŚ: Monika Hojnisz druga w Pokljuce!

• Data publikacji: 06.12.2018, 15:40

Reprezentantka Polski Monika Hojnisz zajęła drugie miejsce w biegu indywidualnym na 15 kilometrów w ramach biathlonowego Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce.

W słoweńskiej Pokljuce odbył się dziś bieg indywidualny kobiet na 15 km. Na starcie stanęły cztery Polki - Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Kinga Zbylut oraz Kamila Żuk. To właśnie Monika Hojnisz była jedną z bohaterek tego popołudnia, ponieważ zajęła sensacyjne drugie miejsce. Wygrała Ukrainka Yuliia Dzhyma z przewagą 5,9 sekund.

Dzisiejszy wynik to najlepszy indywidualny start Polki w zawodach Pucharu Świata. Do samego końca tego biegu wyczekiwała w napięciu na finisz ukraińskiej rywalki, która ostatecznie okazała się lepsza o niecałe 6 sekund. Świetne trzy pobyty na strzelnicy i znakomity bieg dały tak dobry rezultat. Na trzecim miejscu znalazła się Czeszka Marketa Davidova, która do naszej Moniki Hojnisz straciła około 11 sekund.

Słabo spisały się pozostałe nasze reprezentantki. Kinga Zbylut zakończyła na 57 pozycji, pudłując aż czterokrotnie, zaś dwie pozycje niżej znalazła się Magdalena Gwizdoń (3 karne minuty). Najgorzej poszło Kamili Żuk, która zajęła dalekie 90 miejsce, myląc się aż siedem razy na strzelnicy.