Skeleton: Jakóbczyk, Polyvach i Orłowska z punktami w Königssee

• Data publikacji: 06.12.2018, 14:55

Na torze w Königssee odbyły się kolejne w tym sezonie zawody skeletonowego Pucharu Europy. O kolejne punkty cyklu w Niemczech walczyła trójka Polaków: Marta Orłowska, Michał Jakóbczyk i Vladyslav Polyvach. Wszyscy zajęli miejsca na przełomie drugiej i trzeciej dziesiątki.

Najlepszy z Polaków był dziś Michał Jakóbczyk, który zajął 18. miejsce. Nasz reprezentant dobrze spisał się w drugim przejeździe, gdzie uzyskał 13. czas zawodów, jednak straty z pierwszego zjazdu nie pozwoliły mu na większy awans. Dwa ślizgi oddał także Vladyslav Polyvach, który zajął 20 pozycję. Podobnie jak we wcześniejszych zawodach w tym sezonie, najlepszy w Königssee był Niemiec Fabian Kuechler. Tuż za nim uplasowali się Rosjanin Evgenyi Rukosuev i kolejny reprezentant gospodarzy - Lukas David Nydegger.

Wyniki mężczyzn

Na jednym ślizgu zakończyła swój występ Marta Orłowska, która z czasem 0:55.01 uzyskała 22. rezultat pierwszego przejazdu. Dwa najwyższe miejsca na podium zajęły Niemki: zwyciężyła Hannah Neise przed Janine Becker. Na trzeciej pozycji uplasowała się Brytyjka Ashleigh Fay Pittaway.

Wyniki kobiet

Szansa na poprawę dla naszych reprezentantów już jutro, bo na torze w Königssee odbędą się kolejne zawody z cyklu Pucharu Europy. Początek zaplanowano na godzinę 9:00.