Piłka ręczna - ME: zakończenie fazy grupowej

• Data publikacji: 05.12.2018, 22:58

Dziś odbyła się ostatnia kolejka pierwszej fazy mistrzostw Europy piłkarek ręcznych, która wyłoniła uczestników kolejnej rundy.

Węgry - Hiszpania 32:26

Hiszpanki w tym spotkaniu zagrały fatalnie w defensywie. W pierwszej połowie pozwoliły swoim przeciwniczkom na 19 trafień! To właśnie zadecydowało o ich porażce w tym spotkaniu. W drugiej części starały się jeszcze walczyć, jednak podopieczne Kima Rasmussena nie oddały nawet na chwilę swojego prowadzenia i pewnie pokonały rywalki, przesuwając się na drugie miejsce w tabeli.

Holandia - Chorwacja 34:23

Pomarańczowe od początku do końca kontrolowały przebieg tego spotkania. Po raz kolejny świetnie w ich drużynie funkcjonowały szybkie wznowienia po stratach bramki i utrzymywały doskonałą skuteczność w ataku. Do przerwy miały siedem bramek przewagi, a po niej konsekwentnie ją powiększały. W pewnym momencie wyniosła ona nawet jedenaście trafień!

Niemcy - Czechy 30:28

To spotkanie było kluczowe dla Niemek. Musiały wygrać, by znaleźć się w dalszej fazie turnieju. Początkowo nic nie układało się po ich myśli. Czeszki świetnie radziły sobie na boisku, chcąc zatrzeć złe wrażenie po poprzednich pojedynkach. Grały odważnie, co przyniosło im prowadzenie najpierw 9:6, a później 12:7. Jednak jeszcze w pierwszych 30. minutach spotkania potrafiły stracić całą

przewagę (16:16). Po przerwie gra obróciła się o 180 stopni. To Niemki zaczęły grać lepiej, co przyniosło wymierny skutek w wyniku. W końcówce prowadziły już pięcioma bramkami, jednak Czeszki odrobiły trzy trafienia i ostatnie minuty były dosyć nerwowe.

Norwegia - Rumunia 23:31

Norweżki od początku grały bardzo ospale i miały problem ze zdobywaniem bramek. Do ich niecelności dochodziła źle grająca obrona, co dawało przykre dla nich konsekwencje. Rumunki szybko wyszły na prowadzenie i choć przytrafił im się przestój, to i tak mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Zespół ze Skandynawii przeszedł do kolejnej rundy z zerowym dorobkiem punktowym, który na pewno nie jest dla nich dobrą wiadomością.