Hokej na trawie - MŚ: hit dla Niemców

• Data publikacji: 05.12.2018, 17:00

Pojedynek Niemców z Holendrami był hitem ostatniego dnia drugiej kolejki fazy grupowej mistrzostw świata laskarzy w Bhubaneswar. Spotkanie grupy D zakończyło się wyraźną wygraną naszych zachodnich sąsiadów.

Jako pierwsi prowadzenie objęli Pomarańczowi po golu Valentina Vergi w 13. minucie. Stan meczu wyrównał dopiero na koniec drugiej kwarty Mathias Müller strzałem z krótkiego rogu. Drugi gol dla Niemców również padł po stałym fragmencie gry, który w 52. minucie wykorzystał Lukas Windfeder. Dwie minuty później prowadzenie podwyższył Marco Miltkau, a wynik spotkania na 4:1 ustalił w 58. minucie Christopher Rühr, zamieniając na bramkę rzut karny.

W drugim spotkaniu dnia Malezyjczycy zmierzyli się z Pakistańczykami. Trafienie dla Zielonych Maszyn zaliczył w 51. minucie Muhammad Atiq, ale w 55. minucie Faizal Saari uratował swojej drużynie remis.

Niemcy-Holandia 4:1
Malezja-Pakistan 1:1