Biathlon - PŚ: bieg indywidualny panów przełożony na czwartek

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 05.12.2018, 14:50

Nie pobiegną dziś panowie w biegu indywidualnym Pucharu Świata w biathlonie, który miał się odbyć w Pokljuce. Bieg został przełożony na jutro na godzinę 10:15. Cztery godziny później na trasę wybiegną panie.

Puchar Świata w biathlonie rozpoczął się w niedzielę. Na początek rozegrano pojedynczą sztafetę mieszaną (tzw. supermikst) oraz sztafetę mieszaną. W tej pierwszej konkurencji najlepsza była Norwegia - Thekla Brun-Lie i Lars Helge Birkeland przed Austrią - Lisą Theresą Hauser i Simonem Ederem oraz Ukrainą - Anastazja Merkuszyna i Artem Tyszczenko. Monika Hojnisz i Łukasz Szczurek zajęli 14. miejsce.

W drugiej wspomnianej konkurencji zwyciężyli Francuzi - Anais Bescond, Justin Braisaz, Martin Fourcade i Simon Desthieux przed Szwajcarią - Elisą Gasparin, Leną Haecki, Benjaminem Wegerem i Jeremy Finello. Na trzeciej lokacie uplasowała się drużyna Włoch - Lisa Vitozzi, Dorothea Wierer, Dominik Windisch i Lukas Hofer. Polska pobiegła w składzie Kinga Zbylut, Karolina Pitoń, Andrzej Nędza-Kubiniec i Grzegorz Guzik, zajmując 19. miejsce.

W środę w Pokljuce mieliśmy oglądać pierwszą w sezonie rywalizację indywidualną - bieg indywidualny mężczyzn. Zawody zostały przełożone na jutro na 10:15. Powodem jest fatalna widoczność na całej trasie. Poniżej tweet opublikowany przez IBU, na którym doskonale (nie) widać, powód odwołania zawodów. Na czwartek na godzinę 14:15 planowana jest też rywalizacja w biegu długim kobiet.