Droga do Tokio #15 - ME w piłce ręcznej kobiet [Zapis relacji LIVE]

• Data publikacji: 04.12.2018, 13:00

W ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy polskie szczypiornistki zagrają ze Szwedkami. Po dwóch porażkach szanse na wyjście z grupy są małe. Żeby wierzyć w awans muszą przede wszystkim pokonać zespół ze Skandynawii. Czy to będzie ostatni mecz Polek na turnieju?

POLSKA - SZWECJA

Relacja na żywo

Dziękujemy serdecznie za śledzenie naszej relacji, niestety ostatnią z meczu Polek na mistrzostwach Europy. Porażka nie zamyka to jednak drogi do Tokio.

22-23 Takim wynikiem kończy się ten dramatyczny mecz. Polki przegrały w Nantes wszystkie trzy mecze. Nasze zawodniczki pokazały charakter w drugiej połowie. Żeby pierwsza była tak udana, jak druga. Dziękujemy za emocje w końcówce meczu. Szwedki grają dalej. Polki niestety kończą udział w turnieju.

Szwedki nie wykorzystują okazji, ale faul w kontrze popełnia Monika Kobylińska. Ostatnia minuta.

Niestety, Karolina Kudłacz-Gloc zatrzymana przez bramkarkę. Czas i piłka dla reprezentacji Szwecji. Przed Polkami trudne zadanie.

22-23 Roberts i kolejne trafienie naszych rywalek. Ponad 2 minuty do ostatniej syreny. Polki muszą być skuteczne.

22-22 Szybka odpowiedź Karoliny Kudłacz-Gloc na bramkę Nathalie Hagman. Ależ wyrównana końcówka!

21-21 Kinga Grzyb wyrównuje! Świetny mecz tej zawodniczki. Najlepsza szczypiornista w polskim zespole oprócz Adrianny Płaczek.

20-21 Mocny rzut Jenny Alm z drugiej linii. Szwedki ponownie na prowadzeniu.

Kolejna kara dla naszego zespołu. Tym razem dwie minuty będzie musiała odpocząć Joanna Wołoszyk. Do końca 5 minut.

20-20 Kapitan naszego zespołu pokazała klasę! Genialna akcja Karoliny Kudłacz-Gloc.

19-20 Faul w ataku Kobylińskiej. Szwedki wyprowadziły kontrę i gola zdobyła Linn Blohm.

19-19 Nasze zawodniczki krótko prowadziły. Jest kolejny remis. Do końca 7 minut.

19-18 Strata Szwedek i świetna kontra Kingi Grzyb. Polki wychodzą na prowadzenie.

Kara dla Ewy Urtnowskiej. Szkoda.

18-18 Kolejny remis po bramce Kingi Achruk. Czas dla Szwecji.

17-18 Polki nie wykorzystały szansy na objęcie prowadzenia. Szwedki trafiają z kontry. Przed nami 10 minut emocji. 50 minut meczu pokazało, że mogą być to różne emocje.

17-17 Znowu Kinga Grzyb! Znowu bramka! Co się dzieje w tym meczu?

16-17 Kinga Grzyb wykorzystała rzut karny. Bramka kontaktowa i kara dla Szwedki.

Przerwa na żądanie Leszka Krowickiego.

15-17 Fantastyczna wkrętka Anety Łabudy. W drugiej połowie nasze zawodniczki odrobiły już trzy bramki. W końcówce będzie ciekawie.

14-17 Polki ponownie zdobywają bramkę z koła. Tym razem gol Joanny Drabik. Do ostatniej syreny zostało 15 minut.

13-16 Pierwszy gol dla Polek z prawego skrzydła. Aneta Łabuda i znowu trzy bramki straty. Ten mecz jeszcze nie jest przegrany.

12-16 Polki grają także z kołem. Bramka autorstwa Sylwii Matuszczyk. Jednak szybka odpowiedź Szwecji.

11-14 Kolejna genialna obrona Adrianny Płaczek. Potem gol Moniki Kobylińskiej, która wreszcie trafia w drugiej połowie. Do końca 20 minut.

10-13 Rzut karny wykorzystany przez Kingę Grzyb. Polki w pięć minut zdobyły tyle samo bramek, co w pierwszej części meczu. Dwie odmienne połowy.

9-13 Jest bramka Moniki Kobylińskiej. Cztery bramki Polek w cztery minuty.

8-13 Kolejne trafienie Kingi Grzyb i odpowiedź Isabelle Gulden. Potem trafia Kinga Achruk. Tempo meczu już dużo wyższe.

6-12 Bramka Alm. Wcześniej faul w ataku Karoliny Kudłacz-Gloc.

6-11 Louise Sand ze skrzydła. Mecz się rozkręca.

6-10 Świetny początek Polek. Nareszcie gol Moniki Kobylińskiej z drugiej linii. Oby tak dalej.

Do relacji meczu z Nantes wrócimy po przerwie.

5-10 Szwedki trafiają do polskiej pustej bramki. Po 30 minutach pięć goli przewagi zawodniczek ze Skandynawii. Słaba gra w ataku i fatalny bilans bramkowy obydwu zespołów. Polki mają jeszcze drugą połowę na odwrócenie losów meczu. Wygrać będzie ciężko, ale wierzyć trzeba.

5-9 Świetne trafienie Mikaeli Massing. Za chwilę koniec pierwszej połowy.

5-8 Teraz niecelny rzut oddała nawet Kinga Grzyb. Szwedki powiększają przewagę.

5-7 Gol Aleksandry Zych i tylko dwie bramki straty.

Co by było, gdyby nie Adrianna Płaczek. Kolejne skuteczne interwencje naszej bramkarki.

4-7 Nareszcie. Po 15 minutach jest bramka dla Polek. Szwedzką bramkarkę pokonała oczywiście Kinga Grzyb, dla której to już trzecie trafienie w meczu. Muszą się włączyć inne zawodniczki.

3-7 Trafienie Linn Blohm z koła. Szczypiornistki ze Szwecją powoli się rozkręcają. Polki nadal z trzema bramkami na swoim koncie. I tak od prawie kwadransu.

3-6 Kolejne trafienie reprezentacji Szwecji. Niestety, Polki muszą zdecydowanie poprawić grę w ataku. Jeśli nie to, możemy zapomnieć o awansie.

Polki nie zdobyły bramki od ponad 10 minut. Przez prawie 20 minut nasze zawodniczki nie trafiły z drugiej linii. Na szczęście błędy popełniają także Szwedki. W bramce pomaga Adrianna Płaczek. Przerwa dla Leszka Krowickiego.

3-5 Daniela Gustin zdobyła pierwszą bramkę od dłuższego czasu. Dwubramkowe prowadzenie zespołu ze Skandynawii po 15 minutach. Teraz Polki będą grać w przewadze.

Podczas kary nie padła żadna bramka. Nawet od kilku minut nie oglądaliśmy żadnej bramki. Czas dla Szwecji.

3-4 Gol z koła Joanny Drabik. Polki utrzymują kontakt z rywalkami. Niestety, przez kolejne dwie minuty będą grać w osłabieniu. Karę dostała nasza kapitan, Kudłacz-Gloc.

Niestety, Karolina Kudłacz-Gloc nie wykorzystała pierwszego rzutu karnego dla naszego zespołu. Lepsza szwedzka bramkarka Filippa Idehn.

2-3 Kolejna bramka Kingi Grzyb. Tym razem z koła. Szybkie wznowienie Szwedek i kolejne trafienie Hagman. Za nami 5 minut meczu.

1-2 Gol Hagman i pierwsze prowadzenie naszych rywalek.

1-1 Szybkie wyrównanie Szwedek

1-0 Dwie skuteczne interwencje Adrianny Płaczek i bramka Kingi Grzyb.

Zaczynamy!

W polskiej drużyny doszło do jednej zmiany w składzie. Sylwię Lisewską zastąpiła Ewa Urtnowska. W dzisiejszym meczu nie zagra zdyskwalifikowana Karolina Kochaniak.

Polki są w bardzo trudnej sytuacji. Nasze zawodniczki przegrały z Danią i Serbią. Jednak nie wszystko stracone. Polki muszą wygrać ze Szwedkami. Spotkania z udziałem Szwedek były bardzo wyrównane i kończyły się różnicą jednej bramki. Reprezentantki Szwecji przegrały z Dunkami i wygrały z Serbkami. Trzymamy kciuki za nasze zawodniczki!

Witamy! Rozpoczynamy naszą relację z meczu mistrzostw Europy kobiet w piłce ręcznej. Przed nami mecz Polska - Szwecja. Zapraszamy!

Relacja z meczu rozpocznie się przed 18:00.