Narciarstwo alpejskie – PŚ: pierwsze zwycięstwo Shiffrin w supergigancie

• Data publikacji: 02.12.2018, 21:19

Mikaela Shiffrin to królowa slalomu. W najbardziej technicznej z alpejskich konkurencji nie ma sobie równych. Bardzo często wygrywa również zmagania w supergigancie, zdarza jej się wygrać kombinację, a w zeszłym sezonie zwyciężyła nawet w zjeździe. Dziś może się już pochwalić zwycięstwem w każdej konkurencji narciarstwa alpejskiego. W Lake Louise była najlepsza w supergigancie.

Mikaela Shiffrin pokonała trasę dzisiejszego wyścigu w Lake Louise w rewelacyjnym czasie 1:19,41. Na podium towarzyszyły jej w sumie specjalistki od slalomu giganta, które jednak często notują dobre wyniki drugiej najszybszej konkurencji alpejskiej. Drugie miejsce zajęła Norweżka Ragnhild Mowinckel, która straciła 0,77 sek., a trzecie Niemka Viktoria Rebensburg (+0,83). Bardzo ciasno było za plecami mistrzyni olimpijskiej z Vancouver. Czwarta Ramona Siebenhofer z Austrii straciła do podium zaledwie 0,01 sek., a nawet jej koleżanka z kadry, uplasowana na 9. miejscu Stephanie Venier straciła do Shiffrin równo sekundę. Nieprzyjemny upadek przydarzył się Francuzce Tessie Worley, lecz chyba nie ucierpiała szczególnie mocno.