Biegi narciarskie: Dominik Bury wygrywa w Ruce!

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 02.12.2018, 19:38

Trzech reprezentantów Polski z kadry A mężczyzn w ostatni weekend rywalizowało w zawodach FIS w Ruce. Najlepiej z Polaków wypadł Dominik Bury, który odniósł zwycięstwo w biegu na 15 km stylem dowolnym, a w sprincie uplasował się tuż za podium.

Podczas gdy w Pucharze Świata w Lillehammer rywalizował Maciej Staręga, a kadra kobiet ścigała się we włoskiej Sanata Caterinie, reprezentanci Polski z męskiej kadry wybrali starty w zawodach FIS w Ruce. W Finlandii w weekend biegano w spintach i na dystansach techniką dowolną. W zmaganiach wystąpiła bardzo liczna grupa gospodarzy, a także zawodnicy z Japonii, Chin, Korei i Armenii.

Bardzo udany weekend ma za sobą Dominik Bury. Polak wygrał dziś rywalizację na dystansie 15 km stylem dowolnym z przewagą 4 sekund nad Finem Kari Varisem. Przy okazji Dominik uzyskał niskie FIS-punkty na poziomie 39.91. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny reprezentant Finlandii Juuso Haarala (+45 sek). Nieźle wypadli także dwaj pozostali podopieczni trenera Tadeusza Krężeloka – Kamil Bury zajął 12 pozycję, a tuż za nim sklasyfikowano Mateusza Haratyka. Strata Biało-Czerwonych do Dominika wyniosła ponad półtorej minuty. Do mety dotarło 78 biegaczy.

Wczoraj w Ruce rozegrano sprinty techniką dowolną. W eliminacjach wystartowało 72 zawodników, a Polacy w komplecie awansowali do ćwierćfinałów. Dominik Bury zajął w nich 7 lokatę, ze stratą 6 sekund do najszybszego na tym etapie Juuso Haarali. Na 9 pozycji sklasyfikowano starszego z braci Burych (+7 sek), a na 29 miejscu uplasował się Haratyk.

W finale najlepsi byli gospodarze. Zwyciężył Juho Mikkonen przed Turo Sipilą i Heikki Korpelą. Dominik Bury finiszował jako czwarty. Kamil Bury i Mateusz Haratyk odpadli w półfinałach. Ostatecznie Haratyk zajął 11 lokatę, a Kamil Bury był 12.