MŚ U17: Hiszpanki mistrzyniami świata!

• Data publikacji: 02.12.2018, 02:14

Po ponad dwóch tygodniach zmagań poznaliśmy piłkarskie mistrzynie świata do lat 17. W finale rozgrywek Hiszpanki pokonały Meksykanki 2:1. Takim samym wynikiem zakończył się mecz o 3 miejsce pomiędzy Nowozelandkami a Kanadyjkami. Lepsze okazały się te pierwsze.

Mecz o 3. miejsce

Nowa Zelandia - Kanada 2:1 (2:0)

1', 13' Wisniewski - 64' Kazandijan

To spotkanie rozpoczęło się od prawdziwego wstrząsu dla Kanadyjek. Już w 1. minucie gry piłkę do ich siatki wpakowała Wisniewski. Ta sama zawodniczka podwyższyła rezultat w 12. minucie i Nowozelandki były w bardzo korzystnej sytuacji. Reprezentantkom Kraju Klonowego Liścia przez długi czas nic się nie udawało. Sytuacja zmieniła się w 64. minucie. Wtedy kontaktową bramkę zdobyła Kazandijan. Kanadyjkom nie wystarczyło jednak sił na nic więcej i brązowe medale zawisły na szyi ich rywalek.

Finał

Hiszpania - Meksyk 2:1 (2:1)

16', 26' Pina - 29' Castro

Od pierwszych minut to Hiszpanki kontrolowały przebieg spotkania i nadawały ton grze. Szybka wymiana podań często sprawiała, że piłkarki z tego kraju stawały przed szansą na zdobycie bramki. Iberyjki dopięły swego w 16. minucie. Maria Mendez zagrała długą piłkę do Salmy Paralluelo, ta zgrała do Claudii Piny, która wpakowała futbolówkę do siatki. Drugi gol dla Hiszpanek padł w sposób, który już nie raz oglądaliśmy na tych mistrzostwach. Na prawym skrzydle udany drybling przeprowadziła Eva Navarro, zagrała w pole karne do Piny, a ta z pierwszej piłki pokonała Guttierez.

Trzy minuty po drugim trafieniu dla piłkarek z Półwyspu Iberyjskiego, kontaktową gola zdobyły Meksykanki. Z rzutu rożnego dośrodkowywała Nicole Perez, a skutecznie główkowała Denise Castro. Jak się później okazało, wszystko, co najciekawsze miało miejsce w pierwszej połowie i w dalszej części spotkania nie oglądaliśmy już bramek. Mistrzostwo do lat 17 powędrowało więc do Hiszpanek, które po raz pierwszy w historii w tej kategorii wiekowej dokonały tego wyczynu.