Kolarstwo torowe - PŚ: Polacy nadal bez medalu

• Data publikacji: 01.12.2018, 21:25

Drugi dzień zawodów Pucharu Świata w Berlinie, podobnie jak pierwszy, polscy kolarze nie mogą zaliczyć do udanych. Najlepiej zaprezentował się Krzysztof Maksel, który zajął 7. miejsce w wyścigu ze startu zatrzymanego.

Krzysztof Maksel uplasował się na 7. miejscu w kwalifikacjach. Wygrał Francuz Quentin Lafargue. W finale polski kolarz uzyskał wynik 1:01,626 i także zajął 7. pozycję. Zwycięzcą zawodów został Joachim Eilers, który w kwalifikacjach był drugi. Niemiec uzyskał czas 1:00.645. Lafargue uplasował się na drugim miejscu ze stratą 15 tysięcznych, chociaż był szybszy przed większość dystansu.

Mocno liczyliśmy na duet Wojciech Pszczolarski/Daniel Staniszewski w wyścigu madison. Polacy atakowali, ale niestety nie zdobyli żadnego punktu. Nasz duet został sklasyfikowany na 13. miejscu. Jako jedyni okrążenie nadrobili Lasse Norman Hansen i Casper von Folsach. Duńczycy zostali zwycięzcami wyścigu. Drugie miejsce zajęli Brytyjczycy Mark Stewart/Oliver Wood, a trzecie Niemcy Roger Kluge/Theo Reinhardt.

Mateusz Lipa odpadł w pierwszej rundzie keirinu. Polski kolarz został sklasyfikowany na 24. miejscu. W finale po długim finiszu wygrał Matthijs Buchli z Beat Cycling Team. Na podium stanęli także Australijczyk Matthew Glaetzer i Mohd Azizulhasni Awang z Malezji.

W sprincie kobiet triumfowała Stephanie Morton. Australijka w finale pokonała 2:0 Anastazję Wojnową. W walce o brązowy medal Olena Starikowa wygrała 2:1 z Darią Szmelewą. Urszula Łoś zajęła 18. miejsce. Reprezentantka Polski w 1/16 finału przegrała z Shanne Braspennicx. Marlena Karwacka odpadła w kwalifikacjach, zajmując 30. pozycję.

W omnium kobiet nie wystartowała żadna z reprezentantek Polski. Rywalizację zdominowała Katie Archibald. Świetna Brytyjka wygrała scratch, wyścig tempowy i eliminacyjny. W wyścigu punktowym Archibald jedynie kontrolowała sytuację na torze. Drugie miejsce w wieloboju zajęła Letizia Paternoster, gdzie wygranej na ostatnim finiszu. Dzięki temu Włoszka wyprzedziła Amerykankę Jennifer Valente.