OFC Women's Nations Cup: Nowozelandki z przepustką do Tokio

• Data publikacji: 01.12.2018, 10:00

Dzisiejszego ranka zakończyły się Mistrzostwa Oceanii w piłce nożnej kobiet, które były jednocześnie kwalifikacją olimpijską oraz na kolejne MŚ. Tytuł zdobyły Nowozelandki, gromiąc w finale Fidżi. Brązowe medale trafiły zaś, do piłkarek z Papui Nowej Gwinei.

Finał

Fidżi 0:8 Nowa Zelandia

2', 48', 90+1' White, 6' (k.), 75' Gregorius, 38', 55' Hassett, 45+2' Moore

Piłkarki z Nowej Zelandii będące faworytkami tego meczu bardzo szybko potwierdziły swoją wyższość. Już w 2. minucie wynik spotkania otworzyła Rosie White. Cztery minuty potem z rzutu karnego podwyższyła Sarah Gregorius. W pierwszej połowie padły jeszcze dwa kolejne gole dla zespołu "Kiwi", a na listę strzelczyń wpisywały się Betsy Hassett oraz Meikayla Moore. Po zmianie stron, Nowozelandki dołożyły następne cztery trafienia, a konkretnie zrobiły to dwukrotnie White i raz Hassett z Gregorius. Dzięki temu tytułowi, zwyciężczynie pojadą na Igrzyska Olimpijskie do Tokio oraz na przyszły mundial.

Mecz o 3. miejsce

Papua Nowa Gwinea 7:1 Nowa Kaledonia

5', 36', 54', 82' Gunemba, 41' Gabong, 52' Unamba, 84' Birum - 60' Pahoa

Niemniej strzelania było w meczu o brązowy medal, lecz w tym przypadku przegrany zespół z Nowej Kaledonii zdołał zdobyć gola honorowego. Jednak Papuaski strzeliły ich aż siedem. W 5. minucie, po raz pierwszy trafiła Meagen Gunemba. Ta sama zawodniczka podwyższyła na 2:0, w 36. minucie. Jeszcze przed zejściem do szatni padła trzecia bramka dla Papui Nowej Gwinei. W 41. minucie, na listę strzelczyń wpisała się Yvonne Gabong. W drugich 45 minutach, dwukrotnie trafiała jeszcze Gunemba, a po razie Selina Unamba i Sandra Birum. Honorową bramkę dla Nowej Kaledonii, po godzinie gry zdobyła Jackie Pahoa.