Hokej na trawie - MŚ: inauguracja gospodarzy na piątkę

• Data publikacji: 28.11.2018, 18:29

W środę w hinduskim Bhubaneswar rozpoczęły się mistrzostwa świata laskarzy. Jako pierwsza do boju stanęła grupa C, w której znajduje się m.in. reprezentacja gospodarzy.

Zanim na boisko wbiegli Hindusi, rozegrano spotkanie pomiędzy Belgami i Kanadyjczykami. Już w trzeciej minucie Felix Denayer otworzył wynik spotkania, a w 22. minucie prowadzenie Czerwonych Lwów podwyższył Thomas Briels. Kontaktowe trafienie dla drużyny spod znaku klonowego liścia zanotował w 48. minucie po krótkim rogu Mark Pearson, jednak jego zespół nie zdołał już odmienić losów spotkania.

Bardziej jednostronny był mecz Hindusów z reprezentacją RPA. W pierwszej kwarcie gospodarzy na dwubramkowe prowadzenie wyprowadzili Mandeep Singh i Akashdeep Singh. Pod koniec trzeciej kwarty trafienia zanotowali Simranjeet Singh i Lalit Upadhyay, a wynik meczu na 5:0 ustalił zdobywając w 46. minucie swojego drugiego gola Simranjeet Singh.

Belgia-Kanada 2:1