Gimnastyka sportowa – PŚ: poznaliśmy ostatnich medalistów

• Data publikacji: 26.11.2018, 01:24

Puchar Świata odbywający się w niemieckiej miejscowości Cottbus dobiegł końca. Mężczyźni rywalizowali o medale w trzech finałach. Triumfowali ukraińscy gimnastycy w skokach oraz na poręczach.

W finale w skokach złoty medal trafił do lidera. Pochodzący z Ukrainy Igor Radivilov wywalczył złoty medal. Ukrainiec za zaprezentowane skoki zdobył w łącznej ocenie 14.941 pkt. Srebrny medal powędrował do reprezentanta Chin. Mingqi Huang za wykonane skoki uzyskał 14.833 pkt. Na najniższym stopniu podium podobnie, jak na etapie kwalifikacji stanął Francuz. Loris Frasca zdobył 14.733 pkt. Warto wspomnieć, że reprezentant Chin Ruiyang Qu, który podczas kwalifikacji zajmował wysokie drugie miejsce, ostatecznie ukończył zawody na odległej 7. pozycji.

Ku zaskoczeniu finał na poręczach wygrał reprezentant Ukrainy Oleg Verniaiev, który na etapie kwalifikacji zajmował dopiero 6. pozycję. Gimnastyk zaprezentował przed publicznością zgromadzoną w hali Lausitz-Arena najlepszy występ. Uzyskał spora przewagę i stanął na najwyższym stopniu podium uzyskując 15.000 pkt. Swoją lokatę poprawił także Rosjanin. Dmitrii Lankin, który na etapie kwalifikacji był czwarty wskoczył na drugi stopień podium. Z kolei brązowy medal trafił w ręce gimnastyka z Turcji. Lider do złotego medalu Lukas Dauser z Niemiec zaliczył fatalny występ i zamiast złotego medalu uplasował się na ostatnim, ósmym miejscu.

Reprezentant Holandii stanął na najwyższym stopniu podium w rywalizacji na drążku. Gimnastyk awansował z trzeciego miejsca, które zajmował na etapie kwalifikacji do finału. Epke Zonderland uzyskał najwyższy wynik 14.866 pkt. Z kolei z pierwszej pozycji spadł pochodzący z Chorwacji Tin Srbic zdobywając 14.733 pkt, co dało mu srebrny medal. Niespodziankę dla swojego kraju sprawił reprezentant Japonii, który w pięknym stylu z ostatniej, ósmej pozycji awansował na najniższy stopień podium zdobywając brązowy medal.

Puchar Świata w Cottbus trwał od 22. do 25. listopada. W rywalizacji wśród mężczyzn nie brali udziału zawodnicy z Polski.

Skok:

1. Igor Radivilov (Ukraina) – 14.941 pkt
  2. Mingqi Huang (Chiny) – 14.833