Narciarstwo alpejskie: Jansrud górą w pierwszym supergigancie

• Data publikacji: 25.11.2018, 22:04

Norweg Kjetil Jansrud triumfował w kanadyjskim Lake Louise w pierwszym w tym sezonie supergigancie. Nieznacznie wyprzedził Vincenta Kriechmayra i Mauro Caviezela. Nie wyprzedził natomiast żadnego reprezentanta Polski, gdyż niestety znów takowego nie oglądaliśmy.

Mistrz olimpijski z Soczi i brązowy medalista z Pjongczangu odniósł triumf w pierwszym supergigancie w tym sezonie. Norweg Kjetil Jansrud "wykręcił" rezultat 1:33,52, co pozwoliło na wyprzedzenie drugiego Vincenta Kriechmayra z Austrii o 0,14 sek. Trzecie miejsce dość nieoczekiwanie zajął Szwajcar Mauro Caviezel (+0,21 sek.). Tym samym brązowy medalista mistrzostw świata w kombinacji po raz drugi w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Ponownie na najniższym jego stopniu. Poprzednio trzecią pozycję zajął 16 marca 2017 w amerykańskim Aspen. Dziś ponownie nie oglądaliśmy żadnego reprezentanta Polski.