Gimnastyka sportowa – PŚ: brązowy medal dla Polki!

• Data publikacji: 25.11.2018, 21:41

Marta Pihan-Kulesza zdobyła brązowy medal w ćwiczeniach wolnych podczas Pucharu Świata odbywającego się w niemieckim Cottbus. Złoty medal powędrował w ręce reprezentantki Brazylii Flavii Saraivy. Podium zarówno w ćwiczeniach wolnych jak i na równoważni zdominowały Brazylijki.

Reprezentująca barwy biało-czerwone Marta Pihan-Kulesza na etapie kwalifikacji zajmowała szóste miejsce. W finale, który odbył się dziś (25.11) Polka w pięknym stylu wskoczyła na podium. Wywalczyła brązowy medal podczas Pucharu Świata odbywającego się w Cottbus. Reprezentantka Polki za swój występ w ćwiczeniach wolnych otrzymała 13.433 pkt. Na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentantka Brazylii. Flavia Saraiva awansowała z drugiej pozycji uzyskując 14.100 pkt. Liderka do złotego medalu Jade Carey w finale zaliczyła nieudany występ, co poskutkowało odległym piątym miejscem.

W Cottbus odbył się również finał wśród kobiet na równoważni. Ku zaskoczeniu na najwyższym stopniu podium stanęła Rebeca Andrade, która na etapie kwalifikacji zajmowała dopiero 7. pozycję. Pochodząca z Brazylii gimnastyczka uzyskała najwyższy wynik, bowiem 13.766 pkt. Zaraz za nią, na drugim stopniu podium znalazła się liderka do złotego medalu. Flavia Saraiva niestety nie zdołała obronić swojej pozycji i ostatecznie zdobyła srebrny medal. Brąz trafił do Diany Varinskiej z Ukrainy. Przypomnijmy, że na etapie kwalifikacji Polki nie uzyskały awansu do finału na równoważni.