Narciarstwo alpejskie: królowa slalomu nie zawodzi

• Data publikacji: 25.11.2018, 19:47

Mikaela Shiffrin nie zawiodła amerykańskich kibiców zebranych w Killington. Królowa slalomu pewnie wygrała w swojej ojczyźnie. Zawodów nie ukończyła jedyna Polka w stawce – Maryna Gąsienica-Daniel.

Pierwszy przejazd odbywał się w lekkim deszczu i gęstej mgle. Mimo tego Mikaela Shiffrin nie miała większych problemów z pokonaniem trasy i z czasem 52,49 sek. prowadziła na półmetku zmagań. Druga była Austriaczka Bernadette Schild, która straciła 0,29 sek. do Amerykanki. Tymczasowe podium uzupełniała Petra Vlhova ze Słowacji (+0,54 sek.). Do mety nie zdołała dojechać startująca jako przedostatnia Maryna Gąsienica-Daniel. Tymczasem w drugim przejeździe znalazło się grono zawodniczek z "odległymi" numerami. Wśród nich między innymi reprezentantka Nowej Zelandii. Piera Hudson była na półmetku 24.

W drugiej części zawodów spisała się nieco słabiej, ale zdobyła pierwsze w karierze punkty. Zajęła ostatecznie 26. miejsce. W czołówce doszło do jednej zmiany. Z podium wypadła Bernadette Schild i zamiast niej na drugim miejscu znalazła się Petra Vlhova, a na trzecie wskoczyła Szwedka Frida Hansdotter.