Gimnastyka sportowa – PŚ: Artem Dolgopyat ze złotym medalem

• Data publikacji: 25.11.2018, 01:14

Mężczyźni rywalizowali o medale Pucharu Świata w ćwiczeniach wolnych, na koniu z łękami oraz na kółkach. Pochodzący z Izraela srebrny medalista Mistrzostw Europy Artem Dolgopyat zdobył złoty medal w ćwiczeniach wolnych.

Puchar Świata, odbywający się w niemieckim Cottbus, obfitował w finały wśród gimnastyków. W ćwiczeniach wolnych na najwyższym stopniu podium stanął pochodzący z Izraela Artem Dolgopyat, który już na etapie kwalifikacji prowadził wśród mężczyzn. W finale nie zawiódł, pokonał rywali ze znaczącą przewagą 14.800 pkt. Izraelczyk nie tylko zdobył złoty medal, lecz dodatkowo uzyskał kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku. Pochodzący z Holandii Casimir Schmidt sięgnął po srebrny medal, natomiast Filipińczyk Yulo zdobył brąz.

W finale na koniu z łękami złoto trafiło w ręce Chih Kai Lee. Pochodzący z Tajwanu gimnastyk na etapie kwalifikacji zajmował trzecią pozycję, w finale awansował na najwyższy stopień podium, uzyskując za swój występ 15.508 pkt. Srebrny medal podczas finału Pucharu Świata trafił w ręce Chińczyka Hao Weng. Brąz z kolei wywalczył Irańczyk, który awansował z 7. miejsca na najniższy stopień podium.

Rywalizację o medale zakończył finał na kółkach, gdzie ośmiu najlepszych zawodników walczyło między sobą o najwyższy stopień podium. Yang Liu okazał się być najlepszy. Pozostawił swoich rywali w tyle, zdobywając 15.200 pkt. Zwycięstwo dało reprezentantowi Chin także kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Na drugim stopniu podium stanął reprezentant Francji, natomiast brązowy medal powędrował w ręce pochodzącego z Chin Hao You.