Narciarstwo alpejskie: pierwszy zjazd sezonu dla Franza

• Data publikacji: 24.11.2018, 22:20

Pierwsze zawody w Ameryce i pierwszy zjazd w tym sezonie za alpejczykami! W kanadyjskim Lake Louise triumfował Austriak Max Franz. Nie oglądaliśmy dziś żadnych reprezentantów Polski.

Max Franz z Austrii jako pierwszy wyruszył na trasę dzisiejszego zjazdu i pokonał ją najszybciej spośród wszystkich zawodników. Brązowy medalista mistrzostw świata został więc pierwszym liderem klasyfikacji zjazdowej w tym sezonie. Jego rezultat (1:46,18) był o 0,28 sek. lepszy od wyniku drugiego Christofa Innerhofera z Włoch (który nota bene pojawił się na stoku jako drugi). Na najniższym stopniu podium stanął kolejny narciarz z Italii – Dominik Paris (+0,54). Dzisiejszy wyścig był bardzo wyrównany. Dziewięciu zawodników straciło do zwycięzcy mniej niż sekundę. Do Kanady nie udał się żaden z reprezentantów naszego kraju.