Gimnastyka sportowa – PŚ: Marta Pihan-Kulesza w finale!

• Data publikacji: 23.11.2018, 22:14

Reprezentantka Polski Marta Pihan-Kulesza zajęła 6. miejsce i tym samym uzyskała awans do finału w ćwiczeniach wolnych. W rywalizacji na równoważni Polki niestety poza finałem. Katarzyna Jurkowska-Kolwalska najbliżej awansu.

Drugi dzień Pucharu Świata w niemieckim Cottbus przyniósł kwalifikacje wśród kobiet w ćwiczeniach wolnych oraz na równoważni. Przed publicznością zgromadzoną w Lausitz-Arena wystąpiły dwie reprezentantki Polski, prezentując swoje ćwiczenia wolne. Marta Pihan-Kulesza na etapie kwalifikacji zajęła 6. miejsce. Polska gimnastyczka uzyskała 13.266 pkt. Szósta pozycja dała Polce awans do finału. Wiktoria Łopuszańska niestety zajęła odległe, 21. miejsce. Sędziowie ocenili ćwiczenia wolne Polki na zaledwie 11.200 pkt. Do finału, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25.l listopada, awans uzyskało osiem zawodniczek. Aktualnie na czele stawki znalazła się reprezentantka Stanów Zjednoczonych Jade Carey, która uzyskała najwyższy wynik, bowiem 13.966 pkt i tym samym jest na dobrej drodze, aby zdobyć złoty medal Pucharu Świata, a także kwalifikację olimpijską do Tokio 2020.

Wśród kobiet odbyły się także kwalifikacje na równoważni, gdzie nie zabrakło reprezentantek Polski. Niestety ani Katarzyna Jurkowska-Kowalska, ani Marta Pihan-kulesza nie zdołały uzyskać awansu do finału. Najbliżej najlepszej ósemki znalazła się Jurkowska-Kowalska, która zajęła 10. miejsce z wynikiem 12.666 pkt. Z kolei Marta Pihan-Kulesza uplasowała się na odległej, 24. pozycji. Sędziowie występ Polki ocenili nisko, na zaledwie 10.933 pkt. Awans do finału uzyskało osiem najlepszych gimnastyczek. Brazylijka Flavia Saraiva zdeklasowała swoje rywalki na równoważni. Na etapie kwalifikacji zajmuje obecnie pierwsze miejsce z wynikiem 13.800 pkt.

Już jutro (24.11) kolejny dzień Pucharu Świata w Cottbus, a w niedzielę Marta Pihan-Kulesza powalczy w finale ćwiczeń wolnych.