Marta Orłowska piętnasta w PI w skeletonie

• Data publikacji: 23.11.2018, 19:34

Marta Orłowska zajęła 15. miejsce w zawodach Pucharu Interkontynentalnego w skeletonie rozegranych dziś w Winterbergu.w analogicznych zawodach Michał Jakóbczyk był 25.

Dzisiejsze zawody w niemieckim Winterbergu były trzecimi w tym sezonie w ramach Pucharu Interkontynentalnego. Nasza reprezentantka w pierwszym ślizgu zanotowała 14. czas ze stratą 0.82 sek do najlepszej Brytyjki Laury Deas. W drugim przejeździe Polka spisała się nieco gorzej - jej czas był siedemnastym wśród 20 uczestniczek finałowego przejazdu. Spowodowało to spadek Orłowskiej o jedno miejsce w klasyfikacji generalnej. Wygrała zdecydowanie Deas, wyprzedzając Austriaczkę Janine Flock i Czeszkę Annę Ferenstadt. To najlepszy występ naszej skeletonistki w tym sezonie - poprzednio była 18. i 19. na olimpijskim torze w Igls.

Wyniki kobiet

Zdecydowanie gorzej od swojej koleżanki zaprezentował się Michał Jakóbczyk. Nasz zawodnik w pierwszym przejeździe w gronie 28 startujących uzyskał 25. czas i nie zakwalifikował się do drugiego przejazdu. Zawody wygrał Koreańczyk Seunggi Jung, który wyprzedził Kiliana Freiherra von Schleinitza z Niemiec oraz Marcusa Wyatta z Wielkiej Brytanii.

Wyniki mężczyzn

Jutro w Winterbergu najpierw rozegrane zostaną zawody Pucharu Europy, a następnie kolejne Pucharu Interkontynentalnego.